web sitesi

Web siteleri, bir başka ismi ile internet siteleri dijital dünyada kişilerin, kurumların ya da işletmelerin kendilerini tanıtmalarını sağlar. Grafik tasarım ve web yazılımı ile internet ağında tanıtımlar ve paylaşımlar yapılma imkânı sunar. Çağımızda web sitelerinin birçok amaçla kullanıldığına şahit oluyoruz ve interneti kullandığımız cihazlarda bu siteleri ziyaret ediyoruz. Web sitelerini; alışveriş, satış, eğitim-öğretim, paylaşım yapmak veya etkileşim amacı ile kullanıyoruz. Ziyaret ettiğimiz sitelerde ise bizlere metinler, görseller veya animasyonlar şeklinde bilgi aktarımı yapılıyor.

Web siteleri aynı zamanda kişilerin, kurumların ya da işletmelerin faaliyetlerini, ürünlerini veya hizmetlerini hedef kitlesine ulaştırmayı sağlıyor. Bu sayede firmalar veya kişiler vermek istedikleri bilgileri, hizmetleri tüm dünyaya iletebiliyor. Bir anlamda web siteleri sahiplerinin, dijital dünyadaki yüzünü haline gelmiş durumdadır.

Ziyaretçiler kurumsal ya da kişisel sitenize giriş yaptıkları zaman vermek istediğiniz bilgileri, ürünleri, fırsatları ve hizmetleri en hızlı şekilde ulaşabilecektir. Web sitelerinin ortaya çıkışından günümüze kadar gelişen tasarım, sunum gibi unsurların yanında kullanıcıların internette gezinme şekillerinin değişimine bile uyum sağlayan özellikler geliştirilmiştir.Web Sitelerinin Çeşitleri


İnternet sitelerinin firmaların ürün satışı yapmasından kişilerin blog sitesi oluşturup fikirleri paylaşmasına kadar pek çok işlevi bulunuyor. Kurumların, firmaların haricinde kişiler de sosyal medya hesabı profilleri gibi kendi işlerini ve becerilerini aktarabilecek, bir anlamda portfolyo olarak kullanacakları web siteleri açabiliyorlar.

Programlama diline göre statik, dinamik web siteleri yanında karmaşık sitelerde bulunmaktadır. Statik siteler sabit unsurlar içerirken, dinamik siteler kullanıcı ve koşullara bağlı olarak değişiklik sağlanabilen sitelerdir. Karmaşık siteler ise blog, online mağaza, forum, portfolyo gibi birçok kombinasyonu bir arada sunar.

İçeriklerine göre web sitesi çeşitleri ise ticari, eğlence, bilgi, portal, sanatsal, topluluk ve kişisel web siteleri gibi türlere ayrılır. İnternet sitenizin kullanım amacına göre hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.Neden Bir Web Sitesi Sahibi Olmalıyız?


Bir kişiyi ya da kurumu en ekonomik ve pratik şekilde kitlelere ulaşmasının yolu bir internet sitesine sahip olmasıdır. Geleneksel medya araçları ile yapabileceğiniz reklamın maliyetinin düşük olmasının yanında web sitesi ile erişebileceğiniz kitle de daha büyük olacaktır. Web siteleri; tüm ölçeklerdeki işletmelerden kişilere, ihtiyaçları doğrultusunda dijital kimliklerini oluşturabilecekleri bir vitrindir. Üstelik bu vitrin tüm zamanlar ziyaretçilerine açık olacaktır. Arama motorlarında üst sıralarda olması ise daha çok ziyaretçinin erişimine sebep olacaktır.

Ürün veya hizmetlerinizin tanıtılması, müşteri ile hızlı biçimde etkileşim halinde olunması ve müşteri alanın genişletilmesi için bir web sitesine ihtiyaç duyulabilir. Dünyadaki 4 milyar internet kullanıcısına ulaşmanın en kolay yolu bir web sitesine sahip olmaktır. Bu da her gün kullanıcıların yaptığı yaklaşık 7 milyar arama sorgulamasında var olmak anlamına da gelir.

Tüm bunların yanında iyi bir internet sitesine sahip olmak da büyük önem taşır. Kurulumu gayet basit olan bir siteye sahip olmak kolayken başarılı bir siteye sahip olmanın belli ölçütleri bulunmaktadır. İhtiyaca göre profesyonel bir ekip tarafından doğru şekilde tasarlanması web sitenizin başarıya ulaşmasını sağlar. Fotoğraf seçiminden içeriğindeki metinlere kadar geniş bir planlamanın yapılması gerekmektedir. Web sitenizin mobil cihazlarda da görüntülenebilir uygun donanıma sahip olması gereklidir. Sitenizdeki içeriklerin özgün ve yaratıcı olması, grafiklerinin profesyonel bir biçimde hazırlanması, ziyaretçileri uzun süre kalabilecekleri içerikler hazırlanması gibi konulara dikkat edilmesi gerekir.

Karnaval Yazılım, web sitesi çözümlerinizde aynı zamanda yenilikçi bir dijital pazarlama silahı olan SEO (Search Engine Optimization) noktasında da hizmet vermektedir. Düşük yatırım maliyetleriyle yüksek bir site trafiği almanıza aracılık edecek olan SEO ile arama sonuçlarında rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Hedef kitlenizle sizi çok daha hızlı bir şekilde buluşturacak olan SEO, marka bilinirliğinizi ve prestijinizi artırır. Karnaval Yazılım’ın Arama Sonuçları Optimizasyonu konusunda uzman olan ekibi; öte taraftan SEO’nun ayrılmaz bir parçası olan metin yazarlığı için de profesyonel destek sunmaktadır.

Karnaval Yazılım ekibi ile amacınıza ve ihtiyacınıza göre bir web sitesine ulaşabilirsiniz. Dijital dünyadaki vitrininizi profesyonel bir ekip ile tasarlayıp büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Gönder